Protein İhtiyacı Günde Ne Kadar Protein İhtiyacınız Var ? – 05337247344 – Herbalife Ürünleri

NE KADAR PROTEİN SİZİN İÇİN UYGUN ?

Protein” kelimesi, Yunanca “Protos” kelimesinden türemiştir. “Sıralamada ve konumda birinci” anlamına gelir. Protein vücutta o kadar çok önemli olaylara hizmet eder ki, kişiden kişiye oldukça değişebilen günlük ihtiyaçların karşılanması hayati derecede önemlidir.

Günlük protein ihtiyaçlarınız, yalnızca erkek ve kadın olmanıza bağlı değildir. Ne kadar kilonuz ve ne kadar kasınız olduğu gibi birçok faktöre bağlıdır.

Detaylı açıklamaya geçmeden önce kabaca tarif edecek olursak Normal gündelik hayatı olan bir kadın ağırlığı kadar protein almalı erkek ise ağırlığının 1,5 katı kadar protein ile sağlıklı beslenmiş vücut idamesine destek vermiş olacaktır.  Şimdi detaylandırıp şekillendirelim açıklamayı

Protein için “Herkese uyan tek beden modeli” mantıklı değildir. Nasıl ki kalori ihtiyacı kişiden kişiye göre değişirse bu besin ihtiyacı da kişiden kişiye değişir. Sonuçta insanlar farklı yaş, kilo ve boydadırlar.

Uzmanlar günlük toplam kalorimizin %10 ila %35 oranında proteinden almamızı öneriyor. En azından ihtiyacınızı kalori gereksinimine bağlamak daha doğrudur. bu kalori gereksinimi kişiden kişiye günlük yaşam kadın erkek  aktif yaşam tarzı, amatör sporcu, profesyonel sporcu gibi hayatlarda farklılık göstereceği için başta söylediğim gibi kilosuna oranla ihtiyaç belirlemek daha kolay olacaktır.

Peki, kendi vücudunuzun ne kadar proteine ihtiyacını olduğunu nasıl tahmin edebilirsiniz?

Yöntem 1: VÜCUT KÜTLENİZİ KULLANARAK HESAPLAYIN

Bu besin yağsız vücut kütlenizi korumak için çok önemlidir. Her gün yemeniz gereken önerilen miktar kısmen ne kadar yağsız kütleye sahip olduğunuza bağlıdır.

İdeal olarak, vücut analizi yaptırırsınız, buda size ne kadar yağsız vücut kitleniz olduğunu söyler. Daha sonra sizin için önerilen miktarı kolayca belirleyebilirsiniz.  Dilerseniz Vücut kalite analizinizi size en yakın merkezlerimizden neresi olduğunu 0532 778 01 32 nolu telefondan arayarak  sizin için oluşturacağımız ÜCRETSİZ VÜCUT KALİTE ANALİZİNİZİ randevu ile 7 saatlik bir açlıkla yaptırmanız konusunda referans olabiliriz.

Bu, yağsız vücut kütlesinin kilogramı başına 0,5 ila 1 gram protein olacaktır.

Yöntem 2: VÜCUT AĞIRLIĞINIZI KULLANARAK HESAPLAYIN

Elbette herkesin vücut analizi yaptırma şansı yoktur. Bunu yaptıramazsanız, mevcut vücut ağırlığınıza göre ihtiyacınızı tahmin edebilirsiniz. Mükemmel bir yöntem değil. Ne kadar kas kütlesine sahip olduğunuzu hesaba katmaz. Ancak en azından vücut ölçülerindeki farklılıkları hesaba katar.

Günlük Protein ihtiyacınızı Erkekler, Vücut ağırlığınızın 1,5 katı ile çarpın. Kadınlar Vücut ağırlığı kadardır. Elde ettiğiniz sayı, her gün yemeniz gereken gram cinsinden protein miktarı için kabul edilebilir bir hedeftir.

Her iki yöntemde de önerilen miktar, yalnızca cinsiyete dayalı genel önerilere göre ihtiyaçlarınıza göre daha uygundur. Tabi eğer belirli bir güç antrenmanı veya dayanıklılık gibi atletik hedefleri göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınız biraz değişir.

GIDALARDAKİ PROTEİN MİKTARI NASIL HESAPLANIR?

Artık her gün ne kadar proteinli yemeniz gerektiğine dair kabaca bir fikriniz olduğuna göre, aslında ne kadar yediğinizi tahmin etmek isteyeceksiniz. Bir öğündeki proteinin miktarını 25 gr olarak ve atıştırmalıkların miktarını yaklaşık 10 gr olarak düşünmek idealidir.

Günde yaklaşık 100 gr protein hedefleyen bir kişiyseniz, bunu her öğünde 25 gr alarak ve  ara öğünlerde öğleden önce 1 öğleden sonra 1 adet i geçmeyecek şekilde ve üstüne 500 ml su tüketimi ile yani Herbalife protein bar atıştırması yaparak kolayca yapabilirsiniz. bu 2 adet toplamda size 20gr. protein. verecek ve en önemlisi sadece 1 adedi 140 kalori. Müthiş değil mi…..

PROTEİN ALIMINIZI ÖLÇMEYE YARDIMCI OLACAK PRATİK İPUÇLARI

İşte protein alımınızı izlemenize yardımcı olacak en iyi ipuçlarım ve önerilerim.

  1. Daha doğru bir şekilde takip edebilmek için beslenme etiketlerini okuduğunuzdan emin olun. Bizim aracılığımız ile temin ettiğiniz Herbalife ürünleri ni mutlaka 0533 724 73 44 Bireysel kişiye ve ihtiyacına hedefine uygun belirleyeceğimiz ve bizim referansımızla edineceğiniz indirimli ürünleri bizimle iletişime geçerek kişiye özel günlük. ÜCRETSİZ TAKİP DANIŞMANLIĞIMIZ ile kullanmanız.
  2. Bizim ile günlük izleme programı kullanın.
  3. Daha fazla proteine ihtiyacınız varsa, ilave protein tozu veya yoğurt, süzme peynir ve fındık ezmesi gibi diğer kaynakları kişisel ihtiyaçlarınıza göre deneyin.
  4. Sadece proteine odaklanmayın. Bu nedenle günlük beslenmenize bol miktarda sağlıklı karbonhidrat (meyve, sebze, kepekli tahıllar). Sağlıklı yağlardan (fındık, avokado ve bitkisel yağlardan) gelen bazı iyi yağlar ve buna en en en iyi ürünlerinden biri ve en çok talep gören ürünlerinden  olan Herbalife LineMax  yani içeriğinde dünyanın en kaliteli omega3 ü DHA VE EPA içeren ve Balıkyağı asidi içerdiğinden emin olun.  Vücudumuza giren vitamin ve mineraller insana dost iyi (faydalı) yağlar vasıtasıyla emilim sağladığı gibi, kutusunun dışında alenen taahhütte bulunan firma, Günde 1 tane alındığında n kardiovasküler kalp ve damar koruması, 2 adet alındığında sonradan olma katarak hariç tüm göz rahatsızlıklarına, günde 3 tane alındığında hafızayı kuvvetlendirici alzheimer unutkanlık  demans gibi ihtiyarlık emarelerini ötelemeye, günde 4 adet alındığında insana dost bakterilerin bulunduğu bağırsak içindeki bakteri florasına iyi yönde destek vermektedir. Aktif yaşamı destekleyen bu besin takviyeleri daha sağlıklı bir yaşama destek sağlamaktadır.  Herbalife şirketi bunu Kutunun dışında ibare olarak göstererek düzenli kullanımda faydalarını taahhüt etmektedir.
  5. Ayrıca danışanlarımdan  hiperaktif çocukları olan kişilerde Herbalife LineMax düzenli günlük 4 adet kullanımlarında belirgin şekilde bir rahatlama (sakinlik) gözlemlediklerini yansıtmaktadırlar.
 
www.fithamle.com
www.fithamle.com0532 778 01 32

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
× Mesaj Gönder