Yağ Yakma – Yağ Yakma İçin Ne Yapılmalı ? – 05337247344 – Herbalife Ürünleri

YAĞ YAKMA – YAĞ YAKMA İÇİN NE YAPILMALI

 Yağ Yakma, Vücudunuzda Kalp-damar rahatsızlıklarından, diyabete kadar pek çok sağlık sorununu meydana getiren yağlardan kurtulmaya denir. Fazla yağlardan kurtulmak için bazı dönemlerde sıkı diyetler yapsak ta, diyetin dönemlik değil bir yaşam biçimi haline getirmemiz gerekir.

Yağ yakımı yollarından bahsetmek gerekirse;

SU İÇMEK YAĞ YAKMA İÇİN İDEALDİR

Vücudumuzun büyük bir bölümünü su kaplamaktadır. O yüzden vücudumuzun en fazla gereksinim duyduğu maddelerin başında su gelmektedir. Yağ yakımı hızlanması ve hücrelerimizin yenilenmesi için günde en az 1,5 – 2 lt su içmeliyiz. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, kişi Kadın, erkek, genç, yaşlı ayırmadan bir birey her 25 kilosu için 1 litre su içmeli, 50 kilo olan 2 litre, 75 kilo olan 3 litre, 100 kilo olan 4 litre. ve bu içilen siyah çaylar, kolalar, kahveler su olarak sayılmamalıdır. Kaldı ki bu içeceklerin bırakın su olmayı vücuttan su ve mineralleri atma özelliği vardır. Eğer egzersiz yapıyorsak bu tüketimi  her 1 saatlik egzersiz veya spor için +1 litre artırmalıyız.

YAĞ YAKMA İÇİN EN AZ HAFTADA 5 GÜN YÜRÜYÜŞ YAPIN

Düzenli egzersiz özellikle tempolu yürüyüş oldukça yararlıdır. Vücudunuzda toplanan yağın hızlı bir biçimde yanmasında ve yağın depolanmasının önlenmesinde büyük bir katkı sağlar. Haftanın her günü yemek yediğimize göre haftanın her günü yürüyüş yapıp aktif bir yaşamı benimsemek yararlı olacaktır.  Kas dayanımının en yüksek seviyeye ulaştığı zaman dilimi akşamüstleridir. Bu zaman diliminde yapılacak olan tempolu yürüyüşler yağ yakımı için ideal zamanlardır.

ÖĞÜN ZAMANLAMALARINI DÜZENLEYEREK YAĞ YAKMA

Öğünleri 4 saat arayla yapmak, yağ yakımın da hızlandıracağı gibi karbonhidratların yağ olarak depolanmasının da önüne geçer.

Sabahın erken saatleri olan saat 08.00 – 09.00 da kahvaltımız bitmelidir. Çünkü bu saatler kalori yakmada en yüksek olduğu saatlerdir. Kilo verme programında bu saatlere uymalıyız. Bu zamanı geçirdiğiniz vakitlerde kalori yakımı hızı düşeceğinden hafif olarak geçirilmelidir.

Kışısın Akşam yemeği için ise saat 18:00 – 19:00  aralığıdır.  Yazın ise Akşam öğünü 19:00 – 20:00 aralığındadır. Bu zamandan sonra vücudumuzun metabolizma hızı giderek azalacağından yediklerimizi yakamaz yağ depolamaya başlarız.

YAĞ YAKMA – PROTEİN VE KARBONHİDRAT DENGESİNE DİKKAT

Protein tüketimi kas oluşumu ve yağ yakımı açısından oldukça önemlidir. Yeterli düzeyde alınacak olan karbonhidrat ve proteinler yağ yakmayı hızlandırır. Bu noktada temel besinimiz olan Herbalife Shake çok iyi bir protein kaynağıdır. Bir öğününde tam 18 gr protein içerir.

Shake size bir öğünde almanız gereken bütün temel besinleri düşük kalori ile verir.

TATLI KRİZLERİNE BİTTER ÇİKOLATA VE PROTEİN BAR – YAĞ YAKMA

Canınız tatlı istediğinde antioksidan özelliği olan, bel çevresinde oluşan ve yakımı çok zor olan yağların yakımın da aktif rol oynayan bitter çikolata tüketebilirsiniz.

Bitter çikolataya alternatif olarak 10 gr protein içeren sadece 140 kalori olan  Herbalife Protein Bar kullanarak yağ yakımın hızlandırırsınız. bir ara öğün de 2  adedi geçmeyin. ideal tüketim miktarı ara öğünde 1 adettir.

 

www.fithamle.com
www.fithamle.com0532 778 01 32

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
× Mesaj Gönder