Sağlıklı Yağlar – Sağlıklı Yağlar Nelerdir ? – 05337247344 – Herbalife Ürünleri

SAĞLIKLI YAĞLAR – Sağlıklı Yağlar Nelerdir?

Sağlıklı yağlar da tıpkı protein ve karbonhidratlar gibi vücudun ihtiyaç duyduğu makro besin ögelerinden birisidir.

YAĞ NEDİR?

Vücuda yüksek miktarda enerji verirler.

Yağ moleküllerini  sınıflandırmak gerekirse tekli doymamış, çoklu doymamış ve doymuş yağlar olarak sınıflandırabiliriz.

Doymuş yağlar, sıklıkla hayvansaldır ve vücutta faydalarından çok kalp ve damar sağlığı üzerine olumsuz etkileri olan kötü kollestrol ün  kaynağı olarak gösterilirler.

Diğer taraftan yağ asitleri aslında vücudumuzda görme, hafıza, konsantrasyon güçlüğü gibi önemli fonksiyonlarla yakından ilgilidir.

KİLO VERMEK İSTİYORSAK YAĞLARDAN KESİNLİKLE UZAK MI DURMALIYIZ?

Aslında bu hem doğru hem yanlış dersek herhalde yanılmış olmayız. Trans yağlar ve doymuş yağlardan evet uzak durmamız gerekiyor gerçekten de  ancak sağlıklı yağları mutlaka beslenmenize dahil etmeliyiz.

Kilonuzu kontrol etmeye, kolesterol seviyelerinizi, tansiyon seviyelerinizi istediğiniz düzeyde tutmaya çalışırken yağı tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerektiği aslında tam bir şehir efsanesidir.

Enerjimizi yüksek tutmak istiyorsak bazı vitaminlerin emilimini kolaylaştırmak istiyorsak. Saçlarımızı ve cildimizi korumak daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak istiyorsak yağa ihtiyacımız var. Bir şartla doğru yağı doğru oranda tüketmeliyiz.

SAĞLIKLI YAĞLAR NELERDİR?

Eğer yeterli miktarda iyi yağ yani doymamış yağ tüketmek istiyorsak bunun sırrı basittir. İşte bir avucu geçmeyecek şekilde kabuklu kuruyemişlerden biraz yağlı tohumlardan ve diğer sağlıklı yağlardan da faydalanabiliriz. Bir avucu geçmeyecek kadar ceviz, badem, fındık olur. Zeytinyağı, avokado yağı bunlar sağlıklı yağlar örneklerdir. 

KALORİDEN KAÇMAK İÇİN YEDİKLERİMİZE DİKKAT EDERKEN BU SAĞLIKLI YAĞLARI BESLENMEMİZDE MUTLAKA EKLEMELİMİYİZ? NASIL EKLERİZ?

Evet, örneğin hepimizin bildiği zeytinyağı. Zeytinyağı hem sağlıklı bir kaynaktır hem de içeriğinde a vitamini, d vitamini, e vitamini, k vitamini gibi çok kıymetli vitaminleri içerir.

Yine cevizi yağı özellikle alejikast bakımından oldukça zengindir içinde ayrıca manganez, bakır ve bunların yanı sıra melatonin denen çok önemli bir hormonu da içermektedir.

Avokado yağı son günlerde çok gündemde olan bir bitkisel sağlıklı yağdır. Özellikle oleik asit içerir ki bu vücut için oldukça faydalı olan kıymetli bir yağdır.

Bir diğer önemli yağ ise aslında vücudumuzun yapamadığı o yüzden de özellikle mutlaka diyetinizde beslenmemizde dışarıdan almamız gereken omega 3 yağ asitleridir. bunları vücudumuz üretemediği için mutlaka günlük olarak omega 3 yağ asitlerine beslenmemizde yeterli miktarda almak zorundayız.

HERBALİFELİNE MAX OMEGA 3 YAĞ ASİDİ

Sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen EPAve DHA yağ asitleri içeriyor. Nedir bu Epa ve Dha yağ asitleri

Omega 3 aslında doğada 3 farklı şekilde bulunuyor. EPA,DHA ve ALA, ALA  bitkisel kaynaklardan elde ediliyor ama vücuttaki faydası çok gösterilememiş. Vücutta asıl faydası gösterilen omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA olarak tanımlanan yağ asitleridir.

MUTLAKA BESLENMEME OMEGA 3 YAĞ ASİTLERİNİ EKLEMELİ MİYİM?

Elbette kilo vermek uğruna çoğu zaman vücudumuzu bu ihtiyacı olan çok kıymetli besinlerden mahrum edebiliyoruz. Bunu yapmamalıyız.

Mutlaka ölçülü şekilde kullanmalıyız. Biraz önce detaylı şekilde söylediğim gibi vücudun kendi kendine üretemediği bu HerbalifeLine Max omega 3 yağ asitlerini beslenmemize mutlaka eklemeniz gerekiyor.

HerbalifeLine Max Omega 3 ün alzheimer, göz rahatsızlıkları, insana dost bağırsak bakteri florası, kalp ve kardiyovasküler sistem ile  duygu durumumuz ve ruh halimiz üzerinde de çok olumludur.

www.fithamle.com
www.fithamle.com0532 778 01 32

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
× Mesaj Gönder